EDISON

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a učí je nebát se odlišného. Skupina devíti vysokoškolských studentů z různých zemí světa (Čína, Kanada, Indie, Bahrajn, Taiwan, Gruzie, Ukrajina, Mexiko, Írán), kteří byli ubytovaní v rodinách žáků, strávila 1 týden na naší škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé. Připravili si prezentace o své zemi, vedli diskuze s žáky na různá témata, hráli hry atd. Tímto se snažili představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Žáci tak měli možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.