Revolution Train – „Prevence 2.0 – Benešov“

V úterý 14. 12. 2021 se třída 8.B zúčastnila představení inovativního projektu v oblasti primární prevence Revolution Train v Benešově. Základem tohoto projektu je multimediální vlaková souprava, která nabízí jedinečné prostředí pro interaktivní zážitkové vzdělávání. Celý vlak na žáky i pedagogický doprovod maximálně zapůsobil, a to prostřednictvím všech lidských smyslů. Podle pozitivních reakcí žáků a jejich mnoha „AHA momentů“ celá akce naprosto splnila svůj účel. Jelikož je toto program primární prevence závislostního chování, tak při něm žáci přišli do styku s prostředím baru, drogového doupěte, jízdy autem pod vlivem návykových látek i veškerými důsledky takovéhoto chování. Měli možnost vidět autonehodu zblízka, vyzkoušet si výslech na policejní služebně i pobyt v cele předběžného zadržení. Po celou dobu programu měli žáci u sebe pracovní listy, které vyplňovali podle daných situací a úkolů. Celý devadesátiminutový program jim utekl jako voda.

Jsem jako metodik prevence velmi ráda, že se představení projektu zúčastnili i zástupci města Benešov, kteří budou usilovat o opětovné přistavení vlakové soupravy a zprostředkování tohoto prožitku více školám. Naše škola se již opět přihlásila.        Mgr. Daria Heřmanová, metodik prevence ZŠ Čerčany


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 291

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 291

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

stáhněte ZDE