Školní poradní centrum

Výchovný poradce - Mgr. Bohumila Havelková

• Metodicky usměrňuje a sjednocuje diagnostickou činnost třídních učitelů a poskytuje jim obsahovou a metodickou pomoc.
  • Organizuje individuální porady s rodiči při řešení výchovných a výukových problémů žáků.
  • Pomáhá třídním učitelům s vyhledáváním a sledováním žáků s výukovými a výchovnými problémy, navrhuje formy a metody práce s těmito žáky.
  • Podává návrhy na vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně nebo speciálně pedagogickém centru.
  • Ve spolupráci s třídními učiteli sleduje žáky nadané a talentované, navrhuje formy a metody práce s těmito žáky.
  • Poskytuje žákům a jejich rodičům poradenskou činnost při volbě povolání.
  • Eviduje nabídku studia na středních školách a další informace významné pro volbu dalšího studia, zajišťuje styk se zástupci středních škol, spolupracuje s úřadem práce.
  • Zajišťuje spolupráci s PPP (psychologem, speciálním pedagogem, logopedem), s K centrem Benešov
  • Individuální a skupinové konzultace se žáky 8. a 9. tříd při volbě povolání.

Konzultační hodiny: úterý 15:20 – 15:50 hod, mimo tuto dobu po telefonické domluvě

E-mail: havelkovab@zscercany.cz

Metodik prevence – Mgr. Daria Heřmanová

• Koordinuje přípravu Minimálního preventivního programu a jeho zavádění ve škole, podílí se na jeho realizaci a vyhodnocuje jeho účinnost.
  • Poskytuje učitelům a ostatním pracovníkům školy odborné informace z oblasti prevence, pravidelně je informuje o vhodných preventivních aktivitách pořádaných jinými odbornými zařízeními.
  • Sleduje ve spolupráci s dalšími pracovníky školy rizika vzniku a projevy sociálně patologických jevů a navrhuje cílená opatření k včasnému odhalování těchto rizik a k řešení vzniklých problémů.
  • Informuje pracovníky školy o způsobech řešení krizových situací v případech výskytu sociálně patologických jevů ve škole nebo školském zařízení.
  • Spolupracuje na základě pověření ředitele školy se školskými a dalšími krizovými, poradenskými a preventivními zařízeními, se zařízeními vzdělávání v prevenci a s institucemi zajišťujícími sociálně právní ochranu dětí a mládeže.
  • Informuje žáky školy, jejich zákonné zástupce a pracovníky školy o činnosti těchto institucí a organizací.

Konzultační hodiny: čtvrtek 7:00 – 7:30 hod, mimo tuto dobu po domluvě

Telefon: +420  603 501 572

E-mail: hermanovad@zscercany.cz

Speciální pedagog - Mgr. Renata Hůlová

S čím se můžete na školního speciálního pedagoga obrátitm, co Vám může poskytnout:

• konzultace při studijním selhávání, při poruchách učení a chování* konzultace o problémech s učením, vztahy s vrstevníky, učiteli, rodiči
  • studijní a výchovné problémy dětí* doporučení vhodných pomůcek a podpůrných opatření* podpora nadaného žáka* podpora a pomoc při vytváření i hodnocení IVP
  • cílená forma podpory u jednotlivých žáků ve spolupráci s asistentem pedagoga
  • metodicky vede a koordinuje činnost asistentů pedagoga* metodická pomoc třídním učitelům
  • průběžně a dlouhodobě pečuje o žáky s neprospěchem a vytváří předpoklady pro jeho snižování, hledání optimální cesty
  • spolupracuje s vedením školy, výchovným poradcem a metodikem prevence* konzultace s odbornými pracovníky
  • individuální práce se žáky s osobními problémy (výukové, výchovné, sociální)
  • vytváření podmínek pro integraci dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
  • vyhledávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami* provádí speciálně-pedagogické diagnostické činnosti
  • podílí se na příznivém klimatu školy* usiluje o snížení rizik vzniku výchovných a výukových problémů a negativních jevů ve vývoji žáků
  • dodržuje etický kodex poradenského pracovníka

Ke školnímu speciálnímu pedagogovi se žáci dostávají na doporučení učitele, na žádost rodičů i na základě vlastního přání. Školní speciální pedagog pracuje s jednotlivými žáky či žákovskými skupinami. K individuální systematické práci je nutný písemný souhlas rodičů či zákonných zástupců. Školní speciální pedagog se řídí etickým kodexem a je vázán mlčenlivostí.

E-mail: hulovar@zscercany.cz

Pracovna: budova 2. stupně, 1. patro, (učebna č. 53)

Konzultační hodiny: úterý 7:10 - 7:40, mimo tuto dobu po domluvě

DOKUMENTY PRO ŠKOLNÍ