Zájezd do Anglie – devítky

Ve dnech 7. – 11. 5. se žáci 9. ročníků doplněni o několik šesťáků zúčastnili zájezdu do Londýna.
 
První den otestoval naši fyzickou zdatnost – začali jsme výšlapem na vrchol Katedrály sv. Pavla, kde jsme si prohlédli Londýn z ptačí perspektivy. Dál jsme navšítívili Tower of London a následně Tower Bridge, kde jsme si opět vyšlápli spoustu schodů a užili jsme si prosklené části podlahy, skrze kterou jsme se z výšky dívali na dolní část mostu a poklidně plující Temži pod námi. Následovala ještě štreka do strmého kopce k nultému poledníku v Greenwichi, kde jsme viděli pohled na londýnské mrakodrapy z dálky.
 
Další den celý patřil Legolandu a Windsoru. V Legolandu jsme se všichni pořádně vyřádili a někteří z nás si odnášeli jako suvenýr obří plyšáky. Páni řidiči z nich měli opravdu radost, neboť zabrali několik volných sedadel. Následovala krátká vycházka po Windsoru, kde jsme se podívali k sídlu královské rodiny a prošli jsme se malebnými uličkami města i přes vydatný déšť, který nás zastihl. 
 
Třetí a poslední den jsme trávili v samém centru Londýna – projeli jsme se na obřím kole London Eye, odkud jsme viděli opravdu nádherné výhledy, poté jsme se prošli kolem Alžbětiny věže s Big Benem a kolem Westminster Abbey, kde nedávno probíhala korunovace nového britského krále Charlese III. Dále jsme pokračovali přes St. James Park k Buckinghamskému paláci. Král tam zrovna nepobýval, což jsme zjistili podle vlajky. To nám však nevadilo, protože jsme se přesunuli do Muzea voskových figurín Madame Tussauds, kde jsme krále „potkali“ i s jeho manželkou Camillou a několika dalšími členy královské rodiny. Jako poslední zastávka byla čtvrť Soho, kde jsme si nakoupili spoustu suvenýrů a došli jsme si na jídlo, abychom se posilnili na cestu zpět.
Cesta tam i zpátky probíhala bez problémů a k přepravě přes kanál La Manche jsme tentokrát využili trajekt. Byli jsme ubytovaní v rodinách, takže jsme měli možnost si pořádně pokecat přímo s rodilými mluvčími, což rozhodně není nikdy na škodu. 
 
Moc děkujeme našim žákům za účast a za naprosto hladký průběh celého zájezdu. Děkujeme zároveň i našemu skvělému průvodci Davidovi, který nás dokázal vždy zaujmout svým výkladem a zajímavostmi. A samozřejmě i řidičům, kteří nás bezpečně dopravili tam i zpět a vždy byli ochotní vyjít s čímkoliv vstříc.
 
Výlet se tedy velmi vydařil, žáci byli spokojeni včetně paní učitelek, které organizovaly nejen tento zájezd, ale i ten předchozí. Tak možná zase za rok.

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 291

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 291

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

stáhněte ZDE