Šachový turnaj

73 dětí se 12. listopadu zúčastnilo šachového turnaje v Čerčanech, který v místní základní škole uspořádala Šachová škola STAMAT. Akce byla součástí Regionální žákovské ligy, což je série dětských turnajů v našem regionu, jejíž celkové výsledky rozhodují o postupech do krajského finále.

Šachisté a šachistky soutěžili v třech menších turnajích, odstupňovaných podle výkonnosti. Elitní šestnáctku ovládl už po třetí v řadě Míša Stein, jeden z nejnadějnějších odchovanců Šachové školy STAMAT, který momentálně reprezentuje vlašimský šachový oddíl. V turnaji B zvítězil Viktor Novák, jenž do našeho regionu přijel až z Buštěhradu, a céčko se stalo kořistí Filipa Kozberta z Benešova.

Turnaje se do Čerčan pravidelně vrací také díky tomu, že při zdejší základní škole Šachová škola STAMAT organizuje šachový kroužek. Navštěvuje jej například i Anna Šperková, která tentokrát vystoupala na bronzový stupeň v turnaji B a stala se nejlepší dívkou. Kroužek při ZŠ Čerčany funguje od roku 2013 a vzešlo z něj už několik dětí, které se pravidelně účastní šachových turnajů.

Letošní klání v Čerčanech opět proběhlo v příjemné atmosféře a všichni účastníci si domů odvezli drobné ceny. Jménem Šachové školy STAMAT bych chtěl poděkovat panu učiteli Josefu Prchalovi za pomoc s organizací a za poskytnuté prostory. Dětem, rodičům a trenérům děkujeme za jejich účast a budeme se těšit na shledanou na některé z našich příštích akcí.

autor: Patrik Pýcha

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

stáhněte ZDE