Lyžařský výcvikový kurz – 7. ročníky

Den sedmý – 9. 2. 2024

Dnes jsme už lyžovat nešli. Vzhledem k tomu, že celou noc i dopoledne hustě pršelo, myslím, že bychom si lyžovačku stejně neužili. Dopoledne bylo na programu balení lyží a věcí vůbec. Po brzkém obědě jsme jeli autobusem opět do Jablonce nad Nisou. Tam jsme navštívili Muzeum skla a bižuterie. Po návštěvě muzea se děti zbavily posledních zbytků peněz v KFC a místním nákupním centru. Někteří si výhodně ve slevách nakoupili oblečení na večerní diskotéku.

Večer byl ve znamení vyhlašování. Celé čtvrté družstvo bylo odměněno za to, že se naučilo lyžovat. Ve slalomu bylo pořadí následující:

CHLAPCI:

1. místo Čeněk Svašek (celkově i nejlepší čas)

2. místo Sebastián Beneš

3. místo Jan Škvor

DÍVKY:

1. místo Adéla Mikulandová, Nikola Parasková, Nikola Ruppertová, Nela Škrobánková

2. místo Veronika Zlesáková

3. místo Anna Becková

 

V bodování úklidu na pokoji bylo takovéto pořadí:

1. místo – pokoj č. 104 (38 bodů)

2. místo – pokoj č. 107 (35 bodů)

3. místo – pokoj č. 202 (17 bodů)

4. místo – pokoj č. 203 (10 bodů)

5. místo – pokoj č. 105 (9 bodů)

6. místo – pokoj č. 107 (- 3 body)

7. místo – pokoj č. 201 (- 8 bodů)

Odměnu také dostaly dvojice, které se umístily na prvních třech příčkách ve stolním fotbálku.

Ještě musím ke včerejšímu dni dopsat, že jsme včera oslavili narozeniny Dana Pfeffra, který vedle sladkostí dostal i krásného hobla, viz foto.

Den šestý – čtvrtek 8. 2. 2024

Dnes byl poslední lyžovací den. Dopoledne jsme ještě lyžování procvičovali. Odpoledne proběhla soutěž ve slalomu. Výsledky budou vyhlášeny a zveřejněny zítra. Každopádně všichni slalom úspěšně dokončili. Dnešní lyžovačka probíhala na trošce nově napadaného sněhu. Počasí se také vydařilo. To vše mělo za následek zvýšený zájem lidí o lyžování, následkem čehož se u vleků tvořily nepříjemně dlouhé fronty.

Každý den probíhá již zmiňované bodování úklidu na pokojích. Včera byl na dvou pokojích takový „pořádek“, že tyto pokoje byly oceněny mínusovými body (vybrané foto přiloženo). Dnes bylo vše o fous lepší, takže úklidoví recidivisté dostali jen nulu, což oslavili bujarým pokřikem.

Večer byl kulturní. Všechny pokoje dostaly za úkol nacvičit loutkové divadlo, které všem dnes zahrály a vysloužily si tak sladkou odměnu.

Den pátý – středa 7. 2. 2024

Dnes byl zase lyžovací den a podle toho opět vypadalo počasí. Dopoledne jsme lyžovali za deště a odpoledne k lyžování sněžilo. Nikdo se ale nedal počasím odradit a všichni poctivě lyžovali. Bylo vidět, že i přes nepřízeň počasí si zbytky sněhu na Severáku všichni užívají a zlepšují se ve svých lyžařských dovednostech. Večer jsme si zase zahráli různé hry. A protože Veronika je letos na lyžáku nejčastější křestní jméno, oslavili jsme dnes několik svátků.

Den čtvrtý – úterý 6. 2. 2024

Dnes byl odpočinkový den. To znamená, že se nelyžovalo, ale jelo se do Jablonce nad Nisou do bazénu. Tam se dětem moc líbilo a pěkně se ve vodě vyblbly. Jako velké pozitivum bylo hodnoceno i to, že v Jablonci je KFC a v New Yorkeru byly slevy. Před večeří probíhalo další kolo stolního fotbálku náhodně vylosovaných dvojic. Aktivity v Jablonci všechny tak vysílily, že jsme na večerní program zařadili „kino“=promítání filmu.

Den třetí – pondělí 5. 2. 2024

Dnes byl den prvenství. Někteří poprvé několikrát bez pádu sjeli kopec. Jiní poprvé lyžovali (bruslili) do kopce. Někteří poprvé cíleně jeli pozadu dolů z kopce. A všichni poprvé odpoledne lyžovali bez deště. Ano, poprvé jsme se nevrátili do chaty mokří. A poprvé na nás na sjezdovce několik minut svítilo sluníčko. Možná to bylo tím sluníčkem, možná děti lyžování fakt chytlo, ale nikomu se ze sjezdovky nechtělo. Od včerejšího dne probíhá také bodování úklidu na pokoji. Kontrola úklidu bývá v neohlášenou hodinu. Možná proto byly včera uděleny jen jedny plusové body a několik nul (ač někde by si zasloužili i body mínus). Dnes si svou nulu udržely dva pokoje z druhého patra. Ostatním se přece jen s přimhouřením oka kontroly podařilo plusové body získat.

Den druhý – neděle 4. 2. 2024

Dnes jsme se probudili do krásného, deštivého dne. Ani déšť nás však neodradil od lyžování. Na Severák jsme vyrazili dokonce dvakrát. Dopoledne proběhlo rozřazení do družstev a odpoledne pak samotná výuka. Všechny děti si zaslouží pochvalu za to, jak k lyžování přistoupily. Všichni se opravdu snažili. Věříme, že si lyžování opravdu užili. Včera večer byly na programu hry, dnes se pouštěl film. Ovšem před filmem, po večeři, nastala veselá půlhodinka, během které se vykupovaly zapomenuté věci. Platidlem byly písničky. A vzhledem k tomu, že zapomenutých věcí bylo hodně, užili jsme si velkou dávku „hudby“.

Den první – sobota 3. 2. 2024

Dnes nastal dlouho očekávaný den, den odjezdu na lyžák. Za velké radosti rodičů i dětí jsme vyjeli do krásného slunného dne. Čím více jsme se blížili na sever, tím méně sluníčko svítilo, až zmizelo úplně. Do Lučan nad Nisou jsme přijeli za pořádného deště. Po dobrodružné, klouzavé cestě jsme se dostali do chaty, naobědvali se a ubytovali. Počasí se bohužel moc neumoudřilo. Přesto jsme vyrazili na krátkou procházku na Bramberk, ze kterého bychom měli jistě hezký výhled, kdyby nebyla mlha. Ač prší a je teplo, ledu je na cestách ještě dost a v lese leží dokonce i sníh. Zítra vyzkoušíme umělý sníh na Severáku a prožijeme první lyžování s rozřazováním do družstev.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

stáhněte ZDE