Neviditelná výstava 3.A

V pondělí 16. 5. 2022 se 3.A vydala vlakem do našeho hlavního města. Když jsme se domluvili, že jedeme do Prahy na Neviditelnou výstavu, tak nám to připadalo zvláštní. Výstava, kterou není vidět?

Na místě jsme pochopili, co nás čeká. Přijeli jsme zjistit a vyzkoušet si, jak žijí, vnímají a pracují nevidomí lidé.

Celé to začalo úplnou, ale úplnou tmou v místě, kde k nám promlouval nevidomý průvodce a naváděl a radil nám, co a jak máme dělat. Tak jsme pomocí hmatu a sluchu prošli chodbou, koupelnou, kuchyní a obývákem bytu. Po té jsme se ocitli na hlučné ulici a vzápětí v lese u potoka a v hájence. Výbornou tečkou této náročné cesty bylo posezení v ovocném baru u sklenky dobrého nápoje.

Když se pak pomalu začaly otvírat dveře a proniklo k nám světlo, byl to nepopsatelný zážitek.  Tady jsme všichni poznali, o co těžší život mají lidé s tímto handicapem.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

stáhněte ZDE