ParaZOO Vlašim

V říjnu se žáci třetích tříd vydali na výlet do ParaZOO ve Vlašimi a na rozhlednu na Velkém Blaníku, legendárním českém vrchu. Zvířátkům do ParaZOO jsme vezli finanční příspěvek za ve škole vybraný sběr.
ParaZOO je unikátní expozice volně žijících živočichů ČR. Děti zde viděly vydru , kterou si samy nakrmily, výry, krkavce, čápy , nejrůznější dravce a řadu dalších zvířat, která byla přijata do záchranné stanice, avšak pro trvalé následky zranění již nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody. Děti se seznamovaly s jejich příběhy a na závěr si nakoupily různé suvenýry, kterými potěšily své nejbližší.
Potom nás autobus zavezl na parkoviště pod Velkým Blaníkem a na rozhlednu jsme se museli vydat už sami po červeně značené turistické cestě. Děti čekalo poměrně strmé stoupání s kamenitým terénem, ale nádherná příroda, pověstná Veřejová skála a na vrcholu zasloužená odměna v podobě dřevěné rozhledny, kde jsme si užili pohled do krásné podblanické krajiny a kde na nás také čekalo i malé občerstvení a posezení.
Rytíře jsme sice neprobudili, ale výlet si všichni užili a příjemně unaveni se vraceli v odpoledních hodinách do svých domovů.