Projektová výuka ke Dni Země ve 2. A

Třída 2. A prožila dnešní den ve znamení projektové výuky ke DNI ZEMĚ. Druháci zažili zajímavé a poučné dopoledne plné aktivit zaměřených na ochranu naší planety a ekologii. Pustili jsme se do výroby vlastních lapbooků, děti přemýšlely o tom, co planetě škodí a naopak, jak ji mohou pomoci, roztřídily odpad a vymýšlely, jak by jako ekologové mohly přispět k lepšímu životnímu prostředí. Žáci přicházeli s vlastními nápady a návrhy, jak šetřit vodou, třídit odpad nebo se starat o zeleň ve svém okolí. Dále se dozvěděli, co jsou to plíce světa, co je to ostrov odpadků, čím je Země jedinečná oproti ostatním planetám, proč vznikají požáry, povídali jsme si o kácení deštných pralesů, o pohybech planety Země.

Následně na kvízové stezce děti našly 12 stanovišť s méně i více náročnými otázkami. Hravou formou si tak ověřily své znalosti a dozvěděly se spoustu nových zajímavostí.

Věříme, že tento projektový den byl pro naše druháky nejen zábavný, ale hlavně poučný a inspirativní.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

stáhněte ZDE