Recyklohraní

Recyklohraní je školní recyklační program, který si klade za cíl realizaci zpětného odběru baterií, akumulátorů a elektrozařízení spojený s osvětovou činností v problematice nakládání s odpady ve školských zařízení v České republice.

Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a vysloužilého drobného elektrozařízení. Za plnění úkolů a sběr získávají školy body:

Základní škola Čerčany, okres Benešov

Stav bodového konta

Aktuální pořadí v Celoroční hře

PĚŠKY DO ŠKOLY

V týdnu od 24.4. do 28.4. jsme se zúčastnili výzvy „Pěšky do školy“.
Děti které se zapojily do výzvy společně nachodily 797,68 km.

SBÍRÁME LÉČIVÉ BYLINY

Jaro se začíná ozývat a slunečné počasí láká ven. Stačí se trochu porozhlédnout kolem sebe na vycházce do přírody nebo na zahrádce a najdete spoustu rostlin, které léčí nejen lidské tělo, ale mohou působit blahodárně i na duši člověka.

V rámci spolupráce se společností Byliny Mikeš sbíráme sušené léčivé byliny.

Nesušit na slunci – nesmí zčernat.

Sbíráme:

BEZ ČERNÝ – KVĚT

BŘÍZA – LIST

HLUCHAVKA – KVĚT

JAHODNÍK – LIST

KONTRYHEL – NAŤ

KOPŘIVA – LIST

MALINA – LIST

PAMPELIŠKA – LIST

PODBĚL – KVĚT

SEDMIKRÁSKA – KVĚT

Byliny odevzdávejte pečlivě usušené před vyučováním ve 2.B

Drobné elektro je možné odevzdávat celoročně (červená popelnice na školním dvoře)

Co všechno sbíráme?

Rádia, mp3 přehrávače, diskmany, walkmany, kalkulačky, drobné počítačové vybavení, elektrické hračky, elektrické hudební nástroje, fény, žehličky, elektrické holicí strojky, mixéry, vysavače, mikrovlnné trouby, toustovače, rychlovarné konvice, veškeré elektrické ruční nářadí, a další.

Mobilní telefony a baterie (zelená krabice 2.B)

CELOROČNÍ SBĚR CITRUSOVÉ KŮRY

Naše škola navázala spolupráci se společností Byliny Mikeš a zapojila se do sběru pomerančové a citrónové kůry. Sběr kůry probíhá celý školní rok. Získaná finanční částka za sběr citrusové kůry bude použita na vybranou školní aktivitu, o které vás budeme informovat.

Kůru mohou žáci odevzdávat ve 2.B vždy před vyučováním. Prosíme o dodržení správného postupu sušení kůry (bez plísně, středových částí, zbytků dužiny). Pomerančovou a citrónovou kůru odevzdávat samostatně (nemíchat).

Již jsme odevzdali 10 kg pomerančové kůry a 3 kg citronové kůry.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci při sběru.

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 291

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/236559/virtual/www/wp-content/plugins/themler-core/shortcodes/shortcodes-effects.php on line 302

Organizace školního roku 2023/2024

Vyučování ve školním roce 2023/2024 začne v pondělí 4. 9. 2023