Tanec do škol 2022

S divadlem Ponec spolupracujeme od roku 2018. Již pět let je tedy na naší škole realizován projekt Tanec do škol, většinou v druhých a třetích třídách, ale někdy i ve třídě speciální nebo třídě přípravné.
S prací lektorů Míši Suši a Ctirada Sedláčka jsme velmi spokojeni, pracují totiž s dětmi velmi citlivým způsobem s ohledem na individuální potřeby skupiny i jednotlivce.
Projekt má přesah do tělesné i hudební výchovy, ale rozvíjí i mnoho osobnostních a sociálních stránek dětí. Děti se učí sebeuvědomování se, vnímání svých spolužáků, sounáležitosti, toleranci a spolupráci… Projekt je tedy nápomocen tvorbě zdravě fungujícího kolektivu.

Letos se i čtvrťáci a páťáci zapojili do pohybového workshopu  projektu Shape it, kde se stali dokonce spolutvůrci divadelního představení.